Jumanji: Następny poziom – strusie i goryle (ocena 8/10)

December 27, 2019

Niespodziewanie Jumanji wyrasta na najzabawniejszą obecnie serię przygodową.

W realu bohaterom nie powodzi się idealnie. Spancer jakoś nie może ułożyć sobie związku z Marthą. To skłania go do powrotu w świat wirtualny, mimo zapewnień że poprzednia przygoda była ostatnią. Przyjaciele nie mogą zostawić go samego, a dołącza do nich para staruszków – kiedyś wspólników w prowadzeniu restauracji.

Scenarzyści nie boja się eksperymentować wprowadzając nowe motywy i bohaterów. Motyw ogólny pozostaje stały, bo to wciąż wejście ze świata realnego do wirtualnego, gdzie trzeba wykonać finalnie przewidywalne zadanie. Jednak twórcom udaje się podtrzymać napięcie, a ograne motywy wciąż wyglądają na świeże. Duża w tym zasługa aktorów, którzy muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, ale jak się okazuje Jack Black i Dwayne Johnson (kto by się spodziewał) radzą sobie znakomicie bawiąc się swoimi rolami.

 

Okrasą filmu są dwie dynamiczne sceny ze zwierzętami – jedna wykorzystana także w trakcie napisów końcowych. Co jednoznacznie sugeruje, że powrót do gry jest nieunikniony. Jak ma to być zabawa na takim poziomie to jedynie przyklasnąć. O poczucia humoru i kreatywności wciąż nie brakuje. Dodatkowo zupełnie nie przeszkadza, a może nawet pomaga brak znajomości poprzedniej części. Twórcy zaskakującą sprawnie układają wszystkie klocki. Ograniczono aluzje erotyczne, dzięki czemu film może zostać skierowany także do młodszej publiczności.

 

Film świetnie wypadł w konwencji trzech ekranów ScreenX w warszawskim kinie Galerii Mokotów, właśnie ze względu na dynamiczne sceny ze strusiami i małpami.

 

Oczywiście nie jest to wielkie kinowe przeżycie, zapomina się po wyjściu bardzo szybko – ale zabawy jest sporo. Dla uważnych widzów nawet więcej.

 

Zalety:

+ nowe pomysły

+ podjęte wyzwanie aktorskie

+ znakomity Jack Black

+ kreatywność

+ dynamiczne sceny ze strusiami i gorylami

+ utrzymany poziom poczucia humoru

+ wersja ScreenX

 

Wady:

- przewidywalność

- powtarzalność motywu

- niektóre smaczki zbyt ukryte

- mało przekonujące motywy ze świata realnego

 

Zwiastun: 

tytuł oryginalny: Jumanji: The Next Level

produkcja: USA

rok: 2019

data premiery: 27 grudnia 2019

gatunek: przygodowy

 

 • reżyseria: Jake Kasdan

 • scenariusz: Jake Kasdan, Jeff Pinkner, Scott Rosenberg

 • obsada: Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart, Karen Gillan, Awkwafina

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
 • Twitter Social Icon