Serce do walki – walcz! (ocena 6/10)

December 23, 2019

Tak ciekawa historia zasługiwała na dużo lepiej zrealizowany film.

W miesiąc rodzinę dosięgły dwie olbrzymie tragedie – bracia muszą po latach zmierzyć się z ich konsekwencjami. Jedyną nadzieją pozostaje kariera kick-boxerska.

Sama historia, może nie odkrywcza, jest wciągająca. Losy chłopaka, którego życie doświadczyło w dzieciństwie, ale próbuje się z tego wykaraskać mogą zaangażować widza. Nawet jeżeli już w wersji scenariuszowej, poprzez słabą kompozycję i przeskoki czasowe, realizacja tego filmu kuleje. Prawdziwy dramat jednak jest pod względem dialogowym i aktorskim. Momentami trudno wytrwać na tym filmie. Jak komuś się uda to dostanie w nagrodę nareszcie przyzwoicie zrealizowaną sekwencję kluczowej walki. Ale potem również kiepskie, jakby nakręcone naprędce, zakończenie.

 

Nie jest to film aż tak zły, jakie zbiera opinie. Ale z pewnością nie zapisze się w annałach polskiego kina, chyba że zbierze zaszczyty jako najgorszy film 2019 roku – na co czytając recenzje ma niemałe szanse. A był to rok obfitujący w mocno rozczarowujące polskie filmy o sportach walki: „Underdog”, „Fighter”. Na tym tle „Serce do walki” wcale tak bardzo się nie odróżnia in minus. Pozostaje jedynie wrażenie, że lepszy reżyser mógłby zrobić na kanwie takiej historii dobrą produkcję.

 

Zalety:

+ historia

+ dobra realizacja scen walki

+ ładne widoki

 

Wady:

- reżysersko

- drętwe dialogi

- słabe aktorstwo (może poza Ewą Kasprzyk)

- kulejąca cała warstwa realizacyjna

 

Zwiastun:

produkcja: Polska

rok: 2019

data premiery: 13 grudnia 2019

gatunek: dramat

 

 • reżyseria i scenariusz: Kacper Anuszewski

 • obsada: Łukasz Wabnic, Marcin Zarzeczny, Marek Siudym, Ewa Kasprzyk, Grzegorz Kowalczyk

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
 • Twitter Social Icon