top of page

Grzeczni chłopcy – wulgarni dwunastolatkowie (ocena 6/10)


Młodzieżowa jazda bez trzymanki, przekraczająca wszelkie granice smaku, momentami tak głupia że aż komiczna.

12-letni paczka przyjaciół: Max, Lucas i Thor. Chłopcy założyli grupę mającą się wspierać w trudnych sytuacjach. Taka właśnie nadeszła. Gdy jeden z nich w celu nauki całowania wykorzystał drona ojca, którego miał pod żadnym pozorem nie ruszać, młodzi chłopcy stanęli w obliczu konfliktu ze starszymi ładnymi dziewczynami. Chłopaki jeszcze o seksie zbyt dużo nie wiedzą, ale już mają swoje młodzieńcze wyobrażenia. To przyprawia im dodatkowych kłopotów. A ojciec wraca lada moment.

Jak każdy wiek, bycie dwunastolatkiem to nie jest łatwy okres. Nawet obecnie, a może szczególnie obecnie, gdy pokusy są na wyciągniecie ręki, tudzież na wpisanie do komputera odpowiedniego hasła. Chłopcy jeszcze dziecinni, naiwni i nieświadomi mają instrumenty aby porządnie narozrabiać. Może niewinnie, ale jednak.


Film absolutnie nie ma żadnych granic. Proponuje jazdę bez trzymanki z oglądaniem porno, używaniem gadżetów seksualnych, aluzjach o pedofilii, handlarzach narkotyków, wyuzdanym seksie. Pasowałby do głupawej komedii o ludziach dorosłych, ale tutaj smaczku dodaje jeszcze wiek bohaterów. Jest to przekroczeniem pewnych granic, i tak naprawdę powinno się omijać ten film z daleka dla zachowania zdrowia psychicznego.


Ale jednak coś w sobie ma. Jest tak głupi i wulgarny, że aż wzbudza śmiech, a może nawet nić sympatii z bohaterami. Solidaryzując się z tymi, którzy wychodzą zniesmaczeni z seansu, nie można ukryć że są sceny z których nie sposób się nie naśmiewać.


Oczywiście pomimo wieku bohaterów jest to film tylko i wyłącznie dla dorosłego widza. I o tym trzeba pamiętać, skrupulatnie sprawdzając przy wejściu do kina wiek widza. To zresztą jest problemem w polskich kinach, jakże często można zobaczyć na sali osoby, które absolutnie nie powinny zostać wpuszczona. Co prawda łezka się w oku kręci na wspomnienie, gdy jakimś cudem człowiek w młodości wszedł na film o wyższej kategorii wiekowej, ale jako odpowiedzialny dorosły nie można takich zachowań tolerować.


Plusy:

  • pomysłowe gagi

  • sympatyczni bohaterowie

  • niezłe aktorstwo


Minusy:

  • przekraczanie granic dobrego smaku

  • niedookreślona grupa odbiorców


Zwiastun:

tytuł oryginalny: Good Boys

polska premiera: 30 sierpnia 2019

produkcja: USA

rok: 2019

gatunek: komedia


  • reżyseria: Gene Stupnitsky

  • scenariusz: Lee Eisenberg, Gene Stupnitsky

  • obsada: Jacob Tremblay, Keith L. Williams, Brady Noon, Molly Gordon, LilRel Howery

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page