Mamy Talent! – raczej nie do robienia filmów (ocena 3/10)

April 22, 2019

Żeby upchać tyle złych scen w jednym filmie to może faktycznie trzeba mieć talent.

Dwaj przyjaciele wynajmują niechętnego mechanika samochodowego aby zawiózł ich skandynawski festiwal zespołów heavy metalowych. Problem w tym, że nie mają basisty, a wokalista nie umie śpiewać. Już ich kierowca ma większy talent. Grunt to dobre samopoczucie. Dobrze że przynajmniej zabierają uzdolnioną muzycznie skrzypaczkę.

Jak wiele można zepsuć w takim samograju filmowym można się przekonać oglądając tę skandynawską komedię familijno-muzyczną. Z pozoru intrygujący temat, w końcu o zespole metalowym powstała nie jedna ciekawa fabuła, ostatnio chociażby fińska – „Heavy Trip”. Tutaj absurd pogania absurd. Finowie mogą być dumni że zdystansowali swoich geograficznych sąsiadów. Już sam motyw wokalisty nie potrafiącego śpiewać, co trzeba umieć również w zespole metalowym, zakrawa na kpinę. Pojedyncze sceny mogłyby być dobrą komedią absurdu, gdyby miały chociaż trochę sensu, a tak to powodują wrażenie żenady.

 

Nie spina się całą reszta: głupie dialogi, beznadziejne aktorstwo. Nawet krztyny dobrej muzyki nie ma. A to film o zespole muzycznym. Żenada goni żenadę. Jedyne co jako tako wychodzi to postać młodej wiolonczelistki.

 

Trudno zrozumieć po co takie filmy wchodzą do dystrybucji. Ale dystrybutor Vivarto (podprogowa sugestia dla widza: „nie warto”) ma swoje fobie. A kino w Falenicy, już ostatnie po likwidacji Praha chętne na współpracę, zagwozdkę czy seans się w ogóle odbędzie.

 

Plusy:

  • dziewczynka z wiolonczelą

 

Minusy:

  • wszystko pozostałe

 

Zwiastun:

Tytuł oryginalny: Los Bando

Produkcja: Norwegia, Szwecja

Rok: 2018

Polska premiera: 26 kwietnia 2019

Dystrybutor: Vivarto

Gatunek: komedia

 

  • reżyseria: Christian Lo

  • scenariusz: Arild Tryggestad

  • obsada: Tage Johansen Hogness, Jakob Dyrud, Tiril Marie Høistad Berger, Jonas Hoff Oftebro, Nils Ole Oftebro

Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Twitter Social Icon