top of page

Teraz albo nigdy – perfumy Lopez (ocena 6/10)


Praktycznie autorski pomysły Jennifer Lopez, która jednakże nie zapanowała nad wszystkim. Przede wszystkim nad rozdwojonym scenariuszem.

Maya (wiadomo kto) po 15 latach asystentowania w supermarkecie liczy na awans. Jednak wymarzoną posadę dostaje dupek z wyższym wykształcenie, specjalista od budowy zespołu. Sfrustrowana kobieta nie może się dogadać z nowym przełożonym, ale zupełnie niespodziewanie dostaje zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do czołowego koncernu kosmetycznego, którego produkty rozkładała na półce swojego sklepu. Kobieta robi dobre wrażenie na samym prezesie, trochę gorsze na dużo młodszej (mogłaby być jej córką …) wiceprezesce, i może spektakularnie rzucić dotychczasową posadę. Problem w tym, że jej CV spreparowane przez sprytnego adepta informatyki zawierało szereg nieprawdziwych informacji.

Film sprawdza się do momentu gdy pozostaje głupią komedią. Lopez śmieszy nawet jak wykłada się jak długa po triumfalnym pożegnaniu z nie lubianym szefem. W konwencji komedii można przymknąć oko na wiele absurdów scenariuszowych i dobrze się bawić, ze stworzoną do tej roli hardą Lopez. Niestety któryś z dwóch scenarzystów, nawet nie wiadomo który postanowił to zepsuć wplątując do fabuły wątek poważnych, acz zupełnie absurdalnych – świat nie jest tak mały jak mogłoby mu się wydawać. A jak już ma to być poważniejsza forma o rodzinie, korporacji, współzawodnictwie, czy też trudnych kobiecych wyborach - to wymagania są dużo większe. A tutaj mamy zupełnie pozostawiony samemu sobie wątek partnera bohaterki, trenera sportowego, czy też jeszcze bardziej absurdalne rozdwojenie jaźni w działaniach poważnej korporacji. Film rozłazi się tak bardzo, że w końcówce Lopez sama go musi kleić tłumacząc z offu o co chodziło jej bohaterce. A wystarczyło pozostać w konwencji luźnej komedii rezygnując z wielu niepotrzebnych wątków. Tych komediowych było aż nadto.


Jennifer Lopez mimo wszystko ratuje całość, chociaż może nie wygląda aż tak zjawiskowo jak na zdjęciu z gali po filmie.

Dobrze wypadają także inne wątki komediowe, a szczególnie asystentki z lękiem wysokości (znakomita aktorsko Charlyne Yi), czy też szalonych koleżanek głównej bohaterki.


To zapewne był ważny temat dla Lopez również ze względu na tematykę. Jako osoba zaangażowana w tematy kosmetyczne mogła przemycić własne doświadczenia z tej branży.


Plusy:

 • Jennifer Lopez

 • wątki komediowe

 • Charlyne Yi

 • obraz korporacji kosmetycznej


Minusy:

 • wątek porzuconego dziecka

 • dziury i absurdy scenariuszowe

 • zakończenie z offu

 • dystrybucja bez CC i polski tytuł


Zwiastun:

Tytuł oryginalny: Second Act

Produkcja: USA

Rok: 2018

Data polskiej premiery: 28 grudnia 2018

Dystrybutor: Monolith Films – niestety co nas kosztowało dodatkowe 37,5 zł podczas pierwszej wizyty w kinie w 2019 roku

Gatunek: komedia


 • reżyseria: Peter Segal

 • scenariusz: Justin Zackham, Elaine Goldsmith-Thomas

 • obsada: Jennifer Lopez, Vanessa Hudgens, Leah Remini, Treat Williams, Milo Ventimiglia, Charlyne Yi

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
 • Twitter Social Icon
bottom of page