Heavy Trip - metal z Finlandii (ocena 8/10)

October 28, 2018

Filmowy rarytas dla fanów ostrych brzmień i dla amatorów szalonych komedii.

Nie jest łatwo grać ostry metal gdzieś na zabitej dechami wsi w Finlandii. Mieszkańcy wyzywają długowłosych od homoseksualistów, rodzice gonią do uczciwej pracy, a na topie jest miejscowy kobieciarz grający dużo łagodniejszą muzykę. Bo od tej granej przez bohaterów filmu to nawet hodowane przez ojca renifery same chcą się pozabijać.

Kapela jednak znajduje inspiracje z najmniej spodziewanej strony, a kupiec krwi reniferów może pomóc w rozpoczęciu prawdziwej kariery. Bo kapela nie ma na końcu jeszcze żadnego koncertu, nawet nie ma jeszcze nazwy.

Atutem fińskiej komedii są bardzo wyraziści bohaterowie. Każdy z członków kapeli ma swoją osobowość i zdolności np. basista co zna wszystkie motywy muzyczne, a bębniarz raz na jakiś czas traci przytomność (także w trakcie grania). Ciekawe postacie są również na drugim planie: ładna kwiaciarka, jej ojciec policjant, czy też miejscowy podrywacz niewieścich serc. A już prawdziwym, chociaż trzecioplanowym, majstersztykiem jest obsada norweskiego posterunku granicznego.

 

Scenarzyści mają wprost szalone pomysły. No bo kto wymyśliłby, żeby zdjęcie kapeli robić za pomocą … fotoradaru. Co prawda jest też kilka mniej smacznych żartów, ale one raczej giną w tej szalonej kopalni pomysłów komediowych.

 

Największym atutem „Heavy Trip” jest jednak muzyka. Fani mocnych brzmień będą z pewnością usatysfakcjonowani.

 

Film zasłużenie wygrał głosowanie 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Można więc liczyć na dystrybucję kinową.

 

Zwiastun:

Tytuł oryginalny: Hevi reissu

Produkcja: Finlandia

Rok:2018

Gatunek: komedia

 

  • reżyseria: Juuso Laatio

  • scenariusz: Juuso Laatio, Jukka Vidgren, Aleksi Puranen, Jari Olavi Rantala

  • obsada: Johannes Holopainen, Minka Kuustonen, Max Ovaska, Antti Heikkinen, Samuli Jaskio, Chike Ohanwe, Ville Tiihonen

Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Twitter Social Icon