top of page

Wicher 2. Na przekór wszystkiemu – WKKW (ocena: 5/10)


Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego. Bezapelacyjnie najnudniejsza dyscyplina sportowa na świecie. Film też się zapowiadał nie szczególnie, ale …


Koniec roku szkolnego. Wszyscy planują atrakcyjne wyjazdy wakacyjne, tymczasem ruda Mika (Hanna Binke) ma zły sen odnośnie swojego ukochanego konia. Zamiast więc na wczasy jedzie do stadniny, w której jak się okazuje nie brakuje problemów. Jej Wicher zaczyna uciekać do jasno-białej klaczy, a właścicielka popada w tarapaty finansowe. Klara w takiej sytuacji jedyny ratunek widzi w udziale w zawodach jeździeckich, które mają uratować byt ukazując potencjał koni. Jeszcze większych problem jest w obiekcie westchnień Wichra, bo klacz okazuje się własnością hochsztaplera, a tymczasowy opiekun, chłopiec w którym zabuja się Klara, nie widzi sposobu na zatrzymanie wierzchowca.


Fabuły filmów niemieckiej serii stoją na żenującym poziomie, nawet jak na standardy kina młodzieżowego. Absurdów scenariusza i niezrozumiałych decyzji bohaterów jest cała masa i nie ma co nad nimi pastwić. Po prostu twórcy nie zwracają uwagi na ciąg przyczynowo-skutkowy, i jeżeli kogoś to drażni nie wytrzyma i z tym filmem. Abstrahując jednak od fabuły i niezwykle sztywnego aktorstwa, druga część cyklu ma swoje zalety. Są to przede wszystkim bardzo dobrze zmontowane sceny „konne”. Dla miłośników tych zwierząt film może być dużą atrakcją, ale także dla wszystkich innych – są momenty gdy się patrzy na ekran z przyjemnością.


Uzasadnia to wprowadzenie filmu do dystrybucji, pomimo trzech lat upływu od produkcji. Co gorsza film był już pokazywany w jednej z płatnych telewizji. Polityka dystrybucyjna Bomba Film jednak totalnie abstrakcyjna, bo w lutym tego roku wprowadzono … trzecią część przychód Wichra. To chyba jedyny przypadek serii kinowej, która pojawia się nie chronologicznie. Co ciekawe przed seansem „dwójki” jest reklama „trójki”, która była w kinach pół roku temu. Inna sprawa, że tamta część była dużo gorsza i scenariuszowo i realizacyjnie. A „Wicher 2” jednak się momentami broni.


Zwiastun:

Tytuł oryginalny: Ostwind 2

Polska premiera: 8 czerwca 2018

Dystrybutor: Bomba Film

Produkcja: Niemcy

Rok: 2015

Gatunek: familijny, sportowy, dramat


  • Reżyseria: Katja Von Garnier

  • Scenariusz: Lea Schmidbauer, Kristina Magdalena Henn

  • Obsada: Hanna Binke, Jannis Niewöhner, Marvin Linke, Amber Bongard, Cornelia Froboess

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page