Pozycja obowiązkowa – seks po 50-tce (ocena: 5/10)


Niezobowiązująca komedia przeznaczona dla szerokiej wiekowo publiczności.


Polski tytuł można rozumieć opatrznie, a chodzi tylko i wyłącznie o książkę, którą cztery przyjaciółki wspólnie czytają, a potem o niej dyskutują. Podtrzymują taką tradycję do młodych lat, a już są kobiety w kwiecie wieku (aktorki ich grające to już nawet podstarzałe). To panie zamożne, z wyższych sfer klasy średniej typu: właścicielka hotelu, sędzina, szefowa fundacji charytatywnej, bogata żona. Ale życie osobiste układa im się średnio, co zresztą w tym wieku naturalne. Sytuację zmienia nowa pozycja obowiązkowa, bo jest historia Greya i jej kochanki. Pod wpływem lektury panie zmieniają swoje życie osobiste: romans z pilotem, odnowienie starej miłości, serwisy randkowe, powrót do seksu z mężem (viagra!).


To całkiem przyjemna komedia, wielokrotnie wzbudzająca śmiech. Acz nie do końca dobrze skomponowana – cztery wątki to trochę za dużo, każda z pań ma za mało czasu „antenowego”. Żarty są zróżnicowane, ale trzymają poziom nawet jak jest to zatrzymanie kierowcy z erekcja po viagrze przez policjantkę.


Na pewno atrakcją jest obsada aktorska. Szokiem była dla nas lektora wieku, w którym panie już są, bo w filmie wyglądają na kilkadziesiąt lat mniej. Trzymają się nieźle, chociaż pewnie chirurgia plastyczna też była w użyciu. Ciekawie też jest w epizodach na drugim planie - chociażby Mircea Monroe jako głupiutka blondynka - dużo młodsza kochanka byłego męża.


A głównym bohaterkom należy się szacunek za przebrnięcie trzech tomów Greya, każdy rozsądny czytelnik wymięka przy drugim.


Zwiastun:

Polska premiera: 25 maja 2018

Produkcja: USA

Rok: 2018

Gatunek: komedia, komediodramat

  • Reżyseria: Bill Holderman

  • Scenariusz: Bill Holderman, Erin Simms

  • Obsada: Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen, Mary Steenburgen, Craig T. Nelson, Andy Garcia, Don Johnson, Alicia Silverstone, Richard Dreyfuss, Ed Begley Jr., Tommy Dewey, Katie Aselton, Mircea Monroe, Sabina Friedman-Seitz, Joey Stromberg

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon