top of page

Studniówk@ – za rok znów matura (ocena 2/10)


Matura zbliża się wielkimi krokami, ale jak zwykle uczniów bardziej rozpalają przygotowania do zabawy studniówkowej. W klasie tymczasem zmienia się nauczyciel, w dodatku na obcokrajowca. Studniówka stanie pod znakiem zapytania z powodu oszustwa jakiego dopuścili się uczniowie. Takie możliwości, współczesny dziennik elektroniczny, ale trzeba to robić z głową, a nie tak jak bohaterka filmu, czyli - „po bandzie”.

Już w pierwszy tygodniu premierowym pojawił się silny kandydat na najgorszy film roku. Twórcy spłodzili produkcję tak drętwą, że oglądanie aż boli. Idiotyczne dialogi, bezsensowna fabuła, koszmarna wprost gra aktorska. Do sympatycznego filmu młodzieżowego – lata świetlne. Obecność na ekranie również profesjonalnych aktorów (Tyszkiewicz, Jankowska-Cieślak, Olbrychski, Olbrychska, Gonera) nic nie pomaga, a wprost dodatkowo irytuje.


Włoski reżyser Alessandro Leone, po nieudanej „Bitwie pod Wiedniem” nie wyciągnął żadnych wniosków. Chyba po prostu do realizacji filmów nie ma zdolności.


To co ratuje ten film od kompletnej beznadziei to zdjęcia Warszawy. Jak zwykle w polskich produkcjach dużo Powiśla, ale jest też kultowy klub na 22 listopada.


Zwiastun:

Polska premiera: 5 stycznia 2018

Produkcja: Polska

Rok: 2018

Gatunek: komedia, młodzieżowy


  • Reżyser: Alessandro Leone

  • Scenariusz: Marta Leone, Alessandro Leone

  • Obsada: Agnieszka Fórmanowska, Jakub Sokołowski, Marianna Januszewicz, David Oakes, Robert Gonera, Daniel Olbrychski, Krystyna Demska Olbrychska, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Beata Tyszkiewicz

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page