"Matka jest tylko jedna" - Matki i Córki (ocena 4/10)

July 2, 2017

Jest dużo utyskiwań na zmianę anglojęzycznego tytułu tego filmu. Ale dzięki pomysłowi polskiego dystrybutora (który dał radę wprowadzić ten film jedynie do programu Canal Plus) przypomniałem sobie jeden z ulubionych żartów:

"Pani w szkole zadała napisanie wypracowania o tytule "Matka jest tylko jedna". Dzieci czytają jak bardzo kochają swoje mamy, bo matka jest tylko jedna.

Czas na Jasia: u mnie w domu jak zwykle była libacja, wszyscy tak nawaleni że nikt nie był w stanie wstać od stołu, słyszę jak krzyczą do mnie żebym przyniósł dwie flaszki z kuchni, biegnę i krzyczę: Matka!!!! Jest tylko jedna".

 

Sam film ma kompozycję mozaikową, poszczególne historie łączą stosunki macierzyńskie. Niestety wszystkie są potraktowane "po łebkach". Dominuje wątek fotografki, która zachodzi niespodziewanie dla samej siebie w ciążę.

 

Film mimo dobrej obsady (Christina Ricci, Selma Blair, a nawet Sharon Stone i Susan Sarandon) nie trafił do dystrybucji kinowej i można go obejrzeć obecnie w telewizji. Mała strata, bo w zasadzie niczym wielkim się nie wyróżnia, a znakomite aktorki rozczarowują. Mam jednak swoją spiskową teorię, że brak kinowych pokazów jest związany z tematem aborcji, która SPOILER: nie została tutaj ukazana jakby pewnie oczekiwały środowiska lewackie.

 

Zwiastun:

 

 

 

 

Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Twitter Social Icon