"Prawdziwe zbrodnie" - Jim Carrey w Krakowie (ocena 9/10)

April 21, 2017

Wygląda na to, że nie doczekamy się premiery kinowej.

Film był prezentowany na Warszawskim Festiwalu Filmowym TUTAJ. Cieszył się ogromnym zainteresowanie (biletów nie szło kupić nawet na akredytację prasową), i ... został masakrycznie zjechany przez krytyków np. TUTAJ. Pewnie dlatego dystrybutor boi się go pokazać w kinach, a przecież same nazwiska aktorskie (Carrey, Robert Więckiewicz, Zbigniew Zamachowski) powinny wystarczyć.

 

Różnica w odbiorze, bo ja na ten przykład wyszedłem zauroczony, zależy od umiejętności złapania klimatu, bo bez tego może faktycznie można odnieść negatywne wrażenie. Co ciekawe, podobny tematycznie, a dużo gorszy Amok znalazł dużo bardziej przychylne opinie (może niektórzy nie potrafią krytykować córeczki Agnieszki Holland, która złą reżyserką jest i basta - inna sprawa że Amok podobał się równocześnie Wodzie i Ojcowi Założycielowi - czegoś jakoś pojąc nie mogłem. Bo mi się nie podobał. TUTAJ).

 

Amerykańska wersja Amoka zainspirowana jest artykułem Davida Granna. Akcja dzieje się w Krakowie i zaczyna od orgii. A potem jest jeszcze mocniej.

Ogląda się to, moim skromnym zdaniem, z napięciem i wypiekami na twarzy. No ale chyba normalnym bywalcom kin jednak nie będzie dane. A pewnie w telewizji, albo w obecnie popularnych domowych formach odbierania filmów (jakieś CDA i inne torrenty), aż tak mocno nie będzie oddziaływał.

 

Jeśli nie przekonałem, to może aktorzy dadzą radę ....

Robert Więckiewicz o filmie:

Piotr Głowacki o filmie:

 

 Piotr Stramowski o filmie

 

 

 

 

 

Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Twitter Social Icon