top of page

"Bodo" - życie to nie kabaret (ocena 8/10)


Nadspodziewanie dobry film.

Świetna biografia wybitnej postaci okraszona wieloma występami scenicznymi. Ale nie wolna również od ukazania perypetii miłosnych, a w końcu tragicznych wydarzeń z życia Eugeniusza.

Koncertowa (dosłownie) rola Tomasza Schuchardta.

Nie wiem, jak się ma ten film serialu - ale nie ma co porównywać - to momentami kinowe przeżycie teatralne, a momentami wnikliwa biografia wielkiego, ale trudnego życia.


Fotosy

Opis dystrybutora:

Efektowny, iskrzący dowcipem i zrealizowany z oszałamiającym rozmachem film, inspirowany życiem jednego z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów przedwojennego polskiego kina. Wciągająca historia pierwszego kinowego gwiazdora, bohatera plotek i skandali, obiektu westchnień kobiet i idola mężczyzn.

Jest rok 1916. Młody chłopak, Bodzio, ucieka z domu gdyż zamiast zostać lekarzem, jak chciałaby rodzina, marzy o karierze scenicznej. Jeszcze jednak nie wie, że mu się to uda i wkrótce stanie się gwiazdą. Kilka lat później Eugeniusz Bodo jest u szczytu sławy. Właśnie podpisał kontrakt z wytwórnią w Hollywood, dokąd chce wyjechać wraz z miłością swojego życia. Jego plany krzyżuje wybuch okrutnej wojny.


Zwiastun

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page