"Ukryte działania" - czarna dziura (ocena 6/10)
- Andrzej
- 22 lut 2017
- 1 minut(y) czytania

Jak już "czarne" kino musiało zostać jako uhonorowane po zeszłorocznym pominięciu w Oskarach - to ten film skorzystał na tym jak najbardziej zasłużenie. (w przeciwieństwie do megadennego "Moonligh").
Zimna wojna. Wyścig mocarstw w programach kosmicznych. Rosjanom już się udało. Amerykanie ciężko pracują: liczą, kombinują, nawet angażują nową technologię w postaci dziwnej maszyny marki IBM.
A społecznie to w dalszym ciągu okres dyskryminacji czarnoskórych- osobne toalety, nawet oddzielne termosy z kawą.
W tych okolicznościach w NASA pracują trzy czarnoskóre kobiety. Okazuje się, że mogą one być bardziej pomocne i także wykazywać się niezwykłą przydatnością.
Film Theodore Melfi jest przede wszystkim niezwykle ciepły. Bardzo dobrze się ogląda. Ma również aspekt historyczny i kulturowy. Interesująco poznać szczegóły amerykańskiego programu kosmicznego.
Zwiastun:
Comments