top of page

"Ostatni będą pierwszymi" - szukasz telefonu znajdziesz Jezusa (ocena 3/10)


Kuleje, i to bardzo, w tym filmie scenariusz.

Jest rwany, męczący, niespójny.


Typowy film, gdy reżyser mając w sumie ciekawą historię postanowił zrobić film ambitny. I wyszły potworne nudy. Dystrybutor utrzymał go więc na polskich ekranach ledwie przez jeden tydzień.

Produkcja belgijsko-francuska. To źle wróżyło od początku. Pasowałby ten film na My French Film Festival. Potencjał co prawda był, i nawet kilka pozytywnych elementów w tym filmie znaleźć można (zdjęcia chociażby), ale wysiedzieć się po prawdzie nie da. Potwierdza ten film też zasadę, że jak ktoś weźmie na siebie za dużo - to wychodzi kicha. Bouli Lanners jest bowiem reżyserem, scenarzystą i jeszcze odgrywa jedną z najistotniejszych ról.


Dwójka współczesnych "łowców nagród" dostaje nowe zlecenie. Na pozór proste: odnaleźć telefon komórkowy, ale wychodzi z tego prawdziwy kryminał. Na swojej drodze spotyka mocno specyficzne postacie: jakąś wałęsającą się, zakochaną parę i ekscentryka o imieniu Jezus. W końcu tytuł filmu jednoznacznie nawiązuje do nauki osoby o tym właśnie imieniu. Niestety z przekazu religijnego filmu też za wiele nie wynika, bo praktycznie jest on nieobecny.

  • Tyle było pomysłów, a film jest nudny jak flaki z olejem

  • Miało być czarne poczucie humoru - a jest co najwyżej żałośnie

  • Są ciekawi bohaterowie, ale nie mają nic ciekawego do zaprezentowania

  • Jest zagadka kryminalna, ale pozbawiona (zupełnie) napięcia

Zwiastun:

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page