"Wielki mur" - zielone potworki (6/10)

January 17, 2017

Spektakularne widowisko.

Tak efektownego i atrakcyjnego wizualnie filmu chyba jeszcze w kinach nie było. Wszystkie mogą się schować. Łącznie z Avatarem.

 

Mur

Budowany przez 1700 lat, łączna długość to 8 tys. km - przynajmniej według informacji podanych na początku tego filmu. Jedyny obiekt na Ziemi widoczny z księżyca. Miał bronić państwo przed wrogami. Według legend również przeciwko złymi siłami. Jedną z takich legend przedstawia film w reżyserii Yimou Zhang.

 

Yimou Zhang

Uznany chiński reżyser. Znany z efektownych ("Dom latających sztyletów"), znakomitych ("Zawieście czerwone latarnie" - które darzę sentymentem, bo oglądałem jeszcze w Krakowie na przeglądzie Konfrontacje), ale również wielu słabszych szczególnie scenariuszowo ("Cesarzowa"). Najnowsze dzieło jest przede wszystkim niezwykle efektowne i słusznie nie przeciągane, bo scenariuszowo jak zwykle pozostawia dużo do życzenia.

 

Fabuła

Dwóch Europejczyków William (Matt Damon) i Tovarowi (Pedro Narcos Pascal) przybywa na wschód w poszukiwaniu prochu. Podczas biwaku zostają zaatakowani przez dziwne zwierzę, które jeden z nich zabija. Przy okazji odcinając mu kończynę. Dzień później zostają pojmani przez oddział chiński. Aresztowani wzbudzają zainteresowanie właśnie pojedynkiem z potworem. Okazuje się, że są one istotnym zagrożeniem zagrażającym całemu państwu chińskiemu co 60 lat. Zaczyna się wojna. Mur staje się ostatnią zaporą.

 

Efekty specjalne

Jest kolorowo, bajecznie wręcz i efektownie. Wykorzystane są wszystkie możliwe współcześnie metody tworzenia efektów specjalnych. Nawet się z tym specjalnie nie kryją. No i co z tego? Jak ogląda się z otwartą japą.

 

Zwiastun:

 

 

Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Twitter Social Icon