"One More Time With Feeling" - Nick Cave melancholijnie (ocena 5/10)

October 9, 2016

 

Andrew Dominik, reżyser westernu „Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda", biograficznego „Choppera” i thrillera „Zabić, jak to łatwo powiedzieć" tym razem wziął się za nastrojowy dokument o Nick Cave.

Dokument
Jak ktoś miał nadzieję na spokojny dokument muzyczny z pięknymi piosenka Nickami - a ja tak się właśnie nastawiłem - to musiał się szybko przedstawić. To bardziej opowieść o rozważaniach, wątpliwościach, spostrzeżeniach muzyka odnośnie życia, kariery, muzyki, ale chyba najbardziej bólu po utracie bliskiej osoby. Ro wcześniej syn muzyka zmarł po zażyciu narkotyków.

Muzyka
Jest kilka prób muzycznych, jest trochę piosenek, wiec to nie tylko gadanie i rozważania muzyka. Może to i lepiej, że tylko na koniec, bo dzięki temu film jest całkiem przyzwoitym obrazem.

Realizacja
Forma jest dopasowana do treści: czarno-biała, przygnębiająca, wolna. Ale mimo to - dobrze się ogląda.

 

 

Emisja

Film był pokazywany na pojedynczych seansach w Multikinie. Nie wiem, czy go można jeszcze gdzieś obejrzeć, ale myślę że powinien się pojawić w telewizji. Nastrojowo. A jakby się wsłuchać w treść to też można wynieść sporo ciekawych rzeczy o życiu.

Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Twitter Social Icon