top of page

"Nienawistna Ósemka" - 100% Tarantino w Tarantino


Jedna z najgorętszych premier kinowych 2016 roku, czyli najnowszy film kultowego reżysera już od połowy stycznia w kinach.

Najnowszy film Quentina Tarantino zaczyna się od razu od „zagwozdki” w związku z tekstem, że jest to jego ósmy film. Ponieważ angażował się w różne projekty nie tak łatwo dojść do tej liczby, ale tak sobie wyliczyłem:

  1. Wściekłe psy

  2. Pulp Fiction

  3. Jackie Brown

  4. Kill Bill (były co prawda dwa filmy, ale może QT traktuje je jako całość)

  5. Grindhouse: Death Proof

  6. Bękarty Wojny

  7. Django

  8. Nienawistna Ósemka.

Ten tytuł niespecjalnie mi pasuje do ostatniego filmu, więc sobie na własne potrzeby zinterpretowałem, że określa on właśnie całą filmografię QT z jego nienawistnymi filmami. Bo tak naprawdę z każdego jakaś nienawiść wydzierała (mniejsza lub większa, ale zawsze coś było).


O nowym filmie nie ma w zasadzie się co rozwodzić, to dzieło skrojone na miarę – trzygodzinne, 100% Tarantino w Tarantino: genialne dialogi, piękne zdjęcia, nastrojowa muzyka, interesująca fabuła, dynamiczna końcówka. Czego chcieć więcej? Jak ktoś kocha QT będzie zachwycony, jak nie to chyba niespecjalnie.

Opinie o filmie również tutaj i tutaj

Mam nadzieję że będą kolejne filmy, bo ten trochę wygląda na podsumowanie twórczości. Ale Quentin chyba za bardzo kocha kino, żeby w tym młodym wieku odpuścić sobie reżyserowanie.

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page