top of page

"Jesteśmy waszymi przyjaciółmi" - Sudan podzielony


"Jesteśmy waszymi przyjaciółmi" to film dokumentalny w przełomowym dla Sudanu momencie podziału tego kraju po krwawym konflikcie domowym.


Niestety z filmu niewiele dowiemy się ani o przebiegu, ani o przyczynach, ani o motywacjach obu stron konfliktu. To już lepiej poczytać w internecie. Przebija się co prawda okrucieństwo bratobójczej walki i trauma jaką pozostawiła wojna, ale trzeba się mocno wczuć w treść słabego przekazu żeby jakoś się tym przejąć."Jesteśmy waszymi przyjaciółmi" to prawie dwugodzinny, nużący zlepek wielu scen, z których tak naprawdę niewiele wynikach. Można co prawda odczuć, że miejscowi nie są też specjalnie zadowoleni z pomocy europejczyków i misji pokojowych, ale też nie jest to poparte konkretnymi faktami.


Może jak ktoś jest na bieżąco w temacie konfliktów w Afryce to dostrzeże jakąś wartość w tym filmie, większość jednak w mojej ocenie wyjdzie z kina maksymalnie znudzona.


Pomijając słabą fabułę niczym ten film nie zasługuje na uznanie. Zdjęcia są słabiutkie, muzyka też nijaka, przesadzono z długością, nie ma rytmu, ani tempa. Kiepściutko ....

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page