top of page

Sól Ziemi - o słynnym fotografie


Sól Ziemi to dokument znakomity: piękny wizualnie, interesujący, trzymający tempo, fantastycznie pomyślany i zrealizowany. Kolejna znakomita propozycja na spędzenie udanych niecałych dwóch godzin w kinie. Szczególnie polecamy fanom fotografii. Film był nominowany w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny, szkoda że (pewnie ze względów politycznych) przegrał z mocno przeciętnym „Citizenfour”.


Bohaterem jest słynny brazylijski fotograf Sebastian Salgado, który przez całe swoje życie podróżował po świecie i był świadkiem ważnych wydarzeń. Ma wiele ciekawych spostrzeżeń nie tylko o fotografii, ale również o życiu, naturze człowieka, bezsensie konfliktów, niesprawiedliwości, cierpieniu. Słucha się tego jednym tchem. Salgado poznajemy z perspektywy jego syna, ale dużo do powiedzenia ma także słynny Wim Wenders.


Prawdziwym atutem filmu są jednak zdjęcia i fotografie (szczególnie te czarnobiałe). Już pierwsza scena w kopalni miażdży i w moim prywatnym rankingu jest w ścisłej czołówce najbardziej niesamowitych scen filmowych. Nie można tego nie obejrzeć.

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page