Sól Ziemi - o słynnym fotografie

November 4, 2015

 

Sól Ziemi to dokument znakomity: piękny wizualnie, interesujący, trzymający tempo, fantastycznie pomyślany i zrealizowany. Kolejna znakomita propozycja na spędzenie udanych niecałych dwóch godzin w kinie. Szczególnie polecamy fanom fotografii. Film był nominowany w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny, szkoda że (pewnie ze względów politycznych) przegrał z mocno przeciętnym „Citizenfour”.

 

Bohaterem jest słynny brazylijski fotograf Sebastian Salgado, który przez całe swoje życie podróżował po świecie i był świadkiem ważnych wydarzeń. Ma wiele ciekawych spostrzeżeń nie tylko o fotografii, ale również o życiu, naturze człowieka, bezsensie konfliktów, niesprawiedliwości, cierpieniu. Słucha się tego jednym tchem. Salgado poznajemy z perspektywy jego syna, ale dużo do powiedzenia ma także słynny Wim Wenders.

 

Prawdziwym atutem filmu są jednak zdjęcia i fotografie (szczególnie te czarnobiałe). Już pierwsza scena w kopalni miażdży i w moim prywatnym rankingu jest w ścisłej czołówce najbardziej niesamowitych scen filmowych. Nie można tego nie obejrzeć.

Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Twitter Social Icon