Strategia Mistrza - filmowa premiera tygodnia

October 30, 2015

 

 

 

 

"Strategia mistrza" to oparty na faktach obraz brytyjskiego reżysera Stephena Frearsa. Prezentowany był już w Polsce na Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz na kilku pokazach przedpremierowych.

 

Film przedstawia kulisy największego oszustwa dopingowego, z głównym udziałem wielkiej sławy światowego kolarstwa, siedmiokrotnego zwycięzcy Tour de France - Amerykanina Lance Armstronga i dziennikarza Davida Waisha walczącego przez lata o ujawnienie tego faktu. Całą prawdę o dopingu, na którym oparta została oszałamiająca kariera Lance, świat poznał podczas jego wystąpienia w programie Oprah Winfrey. Podziwiany do tej pory, nie tylko z powodu osiągnięć sportowych, ale też ze względu na niezłomna walkę z chorobą nowotworową i działalność charytatywną, kolarz staje się postacią kontrowersyjną i mocno krytykowaną. Takie są powszechnie znane fakty.

 

Film Frearsa opowiada i prezentuje historię w tak interesujący sposób, że żal wychodzić z kina. Akcja jest dynamiczna i wciągająca od pierwszej do ostatniej minuty. Rewelacyjne zdjęcia i montaż potęgują wrażenie - niemal czujemy wysiłek, pot i smak rywalizacji oraz koszmar walki z rakiem. Praca aktorów, tu na najwyższym poziomie, to kolejna część składowa filmu. Całość jest doprawiona rewelacyjną ścieżką dźwiękową.

 

Od dzisiaj - 30 października "Strategię mistrza" będzie można zobaczyć w polskich kinach - i to jest bardzo dobra wiadomość dla miłośników kina i pasjonatów kolarstwa. Aczkolwiek może data premiery akurat w pierwszolistopadowy weekend jest mało fortunna.

 

Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Twitter Social Icon