top of page

Wzgórze krwi - do IMAXTo w sumie dziwne że zapraszamy na ten film do IMAX w Sadybie, bo ani nie jest 3D, ani nie ma jakieś nadzwyczajnej perspektywy.


Crimson Peak, Wzgórze Krwi to specyficzny horror, bo długo jest filmem kostiumowym, romansem, albo zwyklą obyczajówką, ale jak już się rozkręca to śrubokręt w policzek (dosłownie). Fabuła może nie jest nadzwyczajna, ale jest solidnie zrealizowany i w sumie przykuwa uwagę widza. Może trochę się dziwimy głównej bohaterce, ale sympatyzujemy z nią bo ma dobre serduszko i ładną buzię.

Uważajcie na umywalkę.

"Ogień"

"Crimson Peak. Wzgórze krwi" to gotycki horror w reżyserii Guillermo del Toro, którego akcja rozgrywa się w XIX-wiecznym Nowym Jorku i wiktoriańskiej Anglii. Film opiera wię na narracji głównej bohaterki i jest w całości retrospekcją. Punktem wyjścia jest scena końcowa, będąca jakby klamrą, a sama opowieść wyjaśnia jak do nie doszło.

To bardzo dobrze zrealizowany obraz, klimatyczny i mocno przerysowany, co jest w tym przypadku niewątpliwą wartością i korzystnie wpływa na efekt końcowy.

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page